wiadomości

Spółka DCT wybuduje kolejny terminal w Porcie Północnym w Gdańsku

Spółka DCT wybuduje kolejny terminal w Porcie Północnym w Gdańsku. W 2016 roku do portu będą mogły wpływać statki o ładowności 18 tysięcy kontenerów. Właśnie podpisano umowę na dzierżawę gruntów pod budowę drugiego terminalu Deepwater Container Terminal.

Siedmiu zainteresowanych terenami po stoczni Nauta

W Gdyni jest siedmiu inwestorów zainteresowanych kupnem terenów po Stoczni Remontowej Nauta. Teren o powierzchni ok. 8,5 ha, przylegający do Zatoki Gdańskiej, uważany jest za jeden z najatrakcyjniejszych obszarów inwestycyjnych w Trójmieście.

90 zwierząt do odstrzału w Babich Dołach

Radni Sejmiku Województwa Pomorskiego zgodzili się na odstrzał 90 zwierząt na terenie bazy lotnictwa wojskowego w Babich Dołach. Dowódca jednostki wnioskował o to, bo dzikie zwierzęta coraz częściej i coraz śmielej wchodzą na teren wojska, co zagraża lądującym w Gdyni samolotom wojskowym. Póki co – rozpoczął się jednak okres ochronny i nie można prowadzić odstrzału.

"Ò Panu Czôrlińsczim, co do Pucka po sécë jachôł"

Już od dzisiaj na antenie Norda FM rozpoczynamy emisję kolejnych odcinków audiobooka "Ò Panu Czôrlińsczim, co do Pucka po sécë jachôł". Klasyczną pozycję literatury kaszubskiej autorstwa Hieronima Derdowskiego czyta Tomasz Fopke. Kolejne odcinki powieści będziemy prezentować od poniedziałku do piątku o godzinie 10:15. Powtórki o godzinie 12:15 i 14:15
czwartek
02
lutego