wiadomości

Gość Tygodnia- Roman Drzeżdżon, regionalista

Święcenie pokarmów, zając wielkanocny i lanie wody to zwyczaje popularnej, ale z Kaszubami nie mają nic wspólnego. O prawdziwych i często już niepraktykowanych tradycjach z naszego regionu rozmawiamy z regionalistą - Romanem Drzeżdżonem.

Gość Dnia - Wojciech Rybakowski

Wojciech Rybakowski od samego początku przewodzi Misternikom Kaszubskim. W tym roku grupa już po raz czternasty prezentuje Misterium Męki Pańskiej na wzgórzach Kalwarii Wejherowskiej. Od czego się zaczęło i gdzie oprócz Wejherowa pojawiali się aktorzy - amatorzy - o to m.in. pytamy szefa grupy.

Gość Dnia - kpt. Mirosław Kuraś, rzecznik Komendy Powiatowej PSP

Rośnie liczba podpaleń. Strażakom nie sprzyja łagodna zima - mów kpt. Mirosław Kuraś, rzecznik Komendy Powiatowej PSP w Wejherowie. W naszej rozmowie słów kilka o prewencji oraz nieco więcej o klasie o profilu pożarniczym, która od września będzie funkcjonować w ZSP nr 3 w Wejherowie.

Gość Dnia - Arkadiusz Szczygieł, radny miasta Wejherowa

Wejherowska opozycja w Radzie Miasta to już nie sama Platforma Obywatelska. W radzie powstał nowy klub PO - Samorządność, na którego czele stanął Arkadiusz Szczygieł. Rozmawiamy z nim przede wszystkim o planach prywatyzacji Zakładu Usług Komunalnych.

Gość Dnia - ks. Przemysław Lewiński

Rozpoczął się Wielki Tydzień, który chrześcijan przygotowuje do obchodów najważniejszych świąt w roku - Wielkanocy. Gościem Dnia w Norda FM i TTM jest ks. Przemysław Lewiński z którym rozmawiamy o symbolice tych dni oraz o tym jak Watykan przygotowuje się do świąt.
czwartek
09
lipca