wiadomości

Paulina Ciorkowska - firma Marwit

Paulina Ciorkowska opowiadała dzisiaj o Wyspie Zdrowia Marwit, która przez najbliższy tydzień będzie stacjonowała na Zielonej Plaży w Pucku. A chodzi o to, żeby zamiast pizzy, zjeść czasami lekki warzywny posiłek, a zamiast coli wypić sok owocowy.

Maja Jaromirska - Lewińska - Krokowskie Centrum Kultury

Dzisiaj rano gościła u nas Maja Jaromirska - Lewińska - dyrektor Krokowskiego Centrum Kultury. Rozmawialiśmy o zbliżających się w weekend Dniach Krokowej oraz o nauce żeglarstwa na Jeziorze Żarnowieckim, która dla dzieci z gminy Krokowa jest darmowa.

Stanisław Janke - pisarz i tłumacz

Na pomorskim rynku wydawniczym właśnie ukazała się nowa książka Stanisława Janke. "Żółti Kam" to autorskie tłumaczenie jego polskojęzycznej książki "Żółty Kamień". Dzieło mówi m.in. o budzeniu się kaszubskiej tożsamości.

Artur Łobocki z fundacji Recal

Już po raz 15. fundacja Recal organizuje nad morzem kampanię Czyste Plaże. Dlaczego tak ważna jest edukacja ekologiczna, segregacja śmieci i na co można przerobić tony aluminiowych puszek - opowiadał na antenie Norda FM i TTM Artur Łobocki.

Joanna Chęcińska w Norda FM i TTM

W studio Norda FM i TTM gościła dzisiaj Joanna Chęcińska z Akwarium Gdyńskiego. Opowiadała o projekcie"Kaszuby Na Fali, który rusza w placówce od 1 września. Uczniowie, którzy na co dzień uczą się języka kaszubskiego, będą mogli wziąć udział w zajęciach dotyczących przyrody Kaszub - oczywiście po kaszubsku.
czwartek
09
lipca