komunikat pogodowy
IMGW-PIB ostrzega: SILNY WIATR: Po południu i w nocy prognozowany jest silny wiatr 40-50 km/h, porywy do 100 km/h, z zachodu i północnego zachodu. Najsilniejsze porywy w powiatach nadmorskich.
wiadomości

Gość Dnia - Tomasz Fopke, wiceprezes ZKP

Czy pomysły Zrzeszenia Kaszubsko - Pomorskiego na promocję kaszubszczyzny przemawiają do młodych ludzi czy są dla nich zbyt "tradycyjne"? Czy to Kaszebsko Jednota ma pomysł na wprowadzenie kaszubszczyzny w XXI wiek? Pytamy wiceprezesa Zrzeszenia Kaszubsko - Pomorskiego - Tomasza Fopke.

Gość Dnia - Janusz Mikoś, nadleśniczy Nadleśnictwa Wejherowo

W Polsce brakuje myśliwych, przez co rośnie liczba dzikich zwierząt w lasach. Te z kolei powodują olbrzymie straty w uprawach leśnych i rolnych. O tym jak walczyć z tym problemem rozmawiali w środę w Wejherowie leśnicy z Polski i zagranicy. My o tę kwestię zapytaliśmy Janusza Mikosia, nadleśniczego Nadleśnictwa Wejherowo.

Gość Dnia - Mateusz Meyer, prezes Stowarzyszenia Kaszebsko Jednota

Facebook po kaszubsku? Jak najbardziej! Ostatnio media obiegła wiadomość, że Ślązacy otrzymają swoją wersję językową popularnego portalu społecznościowego, a Kaszubi nie chcą być gorsi. O pomyśle oraz o tym jak doprowadzić do jego realizacji rozmawiamy z Mateuszem Meyerem - prezesem Stowarzyszenia Kaszebsko Jednota.
piątek
24
września