wiadomości

Do połowy października duże zmiany w rozkładzie jazdy SKM

Do połowy października będą obowiązywać poważne zmiany w rozkładzie jazdy pociągów SKM. W godzinach szczytu kolejki w Trójmieście będą kursować co 10 minut, a nie jak dotąd – co 7 i pół minuty. Większą częstotliwość będą natomiast miały pociągi między Gdynią Główną, a Chylonią.

Wizyta samorządowców z Trewiru w powiecie puckim

Już od jutra na terenie Ziemi Puckiej na zaproszenie Starosty Puckiego Wojciecha Dettlaffa będzie przebywała 12 osobowa grupa gości z partnerskiego powiatu Trier-Saarburg z wicestarostą Dieterem Schmittem na czele.

Subiektywna Linia Autobusowa tylko do końca września

Jeszcze tylko do końca września można skorzystać w Gdańsku z Subiektywnej Linii Autobusowej, która dwa razy dziennie odjeżdża spod bramy byłej Stoczni Gdańsk i zabiera zainteresowanych w objazd po kolebce Solidarności.Projekt Grzegorza Klamana, który w tym roku ma swoją trzecią edycję, to wyprawa na tereny byłej Stoczni Gdańsk kierowana przez byłych stoczniowców.

Mammobus w powiecie puckim

We wrześniu mammobus po raz kolejny odwiedzi powiat pucki – tym razem Kosakowo, Krokową i Władysławowo. To szansa dla mieszkanek na nieodpłatne wykonanie profilaktycznych badań piersi. Mimo, iż Populacyjny Program Wczesnego Wykrywania Raka Piersi jest prowadzony już od kilku lat, statystyki nie są zadowalające.
czwartek
24
września